Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Význam profilu na Facebooku pro vaši firmu. Má to smysl

V dnešní době mít profil na Facebooku mnozí považují za stejně podstatné, jako vlastnit moderní webové stránky. Je to však opravdu taková samozřejmost? Má to pro vás reálný význam? Facebook je dnes digitální platformou hlavně pro lidi od 25 let a výše, mladší se přesouvají na jiné sociální sítě, jako je třeba Instagram.


Vzestup sociální konkurence


Vždy je podstatné si uvědomit, jakou skupinu uživatelů hodláte na vašem firemním profilu oslovit. Je třeba se zaměřovat na vaši cílovku, jinak se jedná o zbytečnou práci. Třeba teenageři a mladí do 24 let mají stále častěji jako hlavní sociální platformu Instagram. Velmi populární jsou mezi mladými hlavně instastories, tedy v podstatě koncept, který kdysi nastolil Snapchat a Instagram jej později převzal s o to větším úspěchem.


Facebook není nástěnka


Facebook však určitě není mrtvá platforma. Mnoho firem ovšem přistupuje k Facebooku od základů špatně. Jejich jediná aktivita na sociální sítí je přidávání informačních příspěvků o novinkách, které se moc neliší od vydávání tiskových prohlášení. To ale plyne ze zásadního nepochopení smyslu sociální sítě. Ta je především v interakci, ostatně má to již v názvu – sociální. Pokud nebudete s vašimi fanoušky komunikovat, je provoz sociální sítě ztráta času. Získáte pár neaktivních followerů a pokud si někde nakoupíte „mrtvé duše“, vašemu byznysu to nijak nepomůže. Pro úspěch na Facebooku potřebujete především:


* komunikovat s fanoušky (zákazníky)


* vyčlenit finanční prostředky na správu profilu


Na Facebooku je silná konkurence a pokud jej neberete vážně jako marketingový kanál, který si zaslouží financování, bude vám k ničemu. U firem je také důležité zaměření jejich podnikání. Své místo má hlavně u firem s online přesahem, u tzv. lovebrandů apod. Vlastníte-li třeba stavební firmu nebo dodáváte eskalátory pro veřejné prostory, je pro vás význam Facebooku či jiné sociální sítě, pravděpodobně velmi malý.