Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Výhody a nevýhody Facebooku. Testujte a vyhodnocujte kampaně

Na Facebooku se může odehrávat velká část vašeho byznysu. Pokud zde ale dnes chcete uspět, musíte se mu věnovat naplno. Pro řadu firem jsou už z podstaty jejich činnosti sociální sítě vítanou marketingovou platformou. Můžete zde především navázat přímou komunikaci se zákazníky a budovat svůj lovebrand. Prodáváte třeba módu? Pak je pro vás Facebook skvělá možnost posílení značky. Když však nebudete do svého profilu investovat a zvolíte nesprávné postupy komunikace s klienty, můžete si také značku výrazně poškodit.


Vyhodnocujte kampaně


Na Facebooku jste dnes schopni na tuzemském trhu oslovit okolo 5 milionů uživatelů. Konkurence na Facebooku je však dnes natolik vysoká, že je potřeba do profilu investovat finance. Jen díky tomu vaše reklamní kampaně na sociální síti budou mít očekávaný dosah. Důležité je ale také sledovat, co vám funguje a co nikoliv. Proto stejně jako investice do reklamních kampaní je důležité je vyhodnocovat a získat tím zpětnou vazbu. Ta vám umožní příště to udělat lépe. Facebook v tomto ohledu nabízí velmi detailní statistiky. Obecně však lze říci, že důležité je cíleně oslovit publikum (dle demografických údajů).


Hlavní výhody využití Facebooku


V případě Facebooku je hned několik faktorů, které vám jej mohou ukázat v dobrém světle z pohledu marketingové platformy. Mohli bychom je shrnout do těchto bodů:


* nejrozšířenější v ČR nad 25 let


* možnost neformální komunikace se zákazníky


* rozsáhlé možnosti cílení obsahu


* nízká cena reklamy


Mezi nevýhody pak jednoznačně patří vysoká konkurence, a tedy nutnost vyšších investic, abyste uspěli a vystoupili z davu. Spousta reklamy na Facebooku u řady uživatelů vyvolává tzv. „reklamní slepotu“. Eliminovat to ale vždy můžete nápaditou reklamou, která tak na první pohled nevypadá. Rovněž si dejte pozor na to, že neprofesionální vedení profilu může poškodit vaši značku. Není nic horšího než nespokojený zákazník.