Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Soutěže na Facebooku pomohou rozhýbat aktivitu na vašem profilu

Většina firem, které si vyhodnotí sociální sítě jako přínosné pro jejich podnikání, začíná s Facebookem. Je to u nás ostatně nejpoužívanější sociální síť, takže se není čemu divit. Chcete být aktivní na Facebooku, abyste pomohli vašemu byznysu? Existuje mnoho možností, jak toho dosáhnout. Jedna z těch efektivnějších, která vám pomůže získat zájem reálných uživatelů, jsou soutěže.


Proč soutěž?


Sociální sítě jsou o interakci, proto je důležité, abyste své fanoušky zapojili a donutili je s vámi komunikovat. Jednou z možností je právě vhodně zrealizovaná soutěž. Kdo by totiž nechtěl vyhrát nějakou cenu? Nemusíte přitom soutěžit o něco drahého, často stačí úplná drobnost, která ale výherce potěší. Je také důležité volit ceny v soutěži dle vašeho publika. Proto je potřeba vědět, jací uživatelé vás sledují a jaké jsou jejich preference.


Velmi dobrá je strategie podat příspěvek se soutěží chytlavým způsobem. Díky tomu docílíte jeho virálního šíření mezi uživateli a nemusíte investovat ani příliš prostředků do jeho placené propagace a zviditelnění na Facebooku.


Profesionální realizace


Pokud soutěž nezvládnete organizačně, tak se může také snadno stát, že u fanoušků vyvoláte vlnu negativních emocí. Lze si tak rovněž jednoduše poškodit značku. Proto je potřeba přistoupit k vymýšlení soutěže s nejvyšší pečlivostí. Je třeba aby soutěž měla:


* jasná pravidla


* transparentní vyhodnocení


Pravidla musejí být logická, jednoznačná, a nikoliv zbytečně složitá. Nesmějí také porušovat legislativu a pravidla samotného Facebooku. S fanoušky komunikujte a zajistěte transparentní výběr výherců. Nesmíte například vzbudit podezření, že výhru od sponzora si přivlastnil organizátor soutěže. Vyhodnocení musí probíhat transparentní cestou, aby u nikoho nevzbudilo zbytečné pochybnosti o regulérnosti průběhu soutěže.