Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Sociální sítě mohou přímo ovlivnit váš byznys. Pozitivní image je základ

Online prostředí je velice dynamické a specifická je rychlost šíření informací. A to samozřejmě jak pozitivních, tak hlavně těch negativních. Pokud si založíte profil na některé ze sociálních sítí, dejte si záležet na tom, jaký obraz na něm vaše firma má. To nejhorší, co můžete mít, je zanedbaný profil a neřešené stížnosti zákazníků.


Proč je naše reputace na internetu důležitá


Je dnes běžné, že si o firmě na internetu vyhledávají informace jak třeba dodavatelé či odběratelé, tzn. vaši potenciální obchodní partneři, zákazníci, tak rovněž budoucí zaměstnanci, kteří se k vám chystají ucházet se o pracovní pozici. Internet je zkrátka zdrojem informací pro všechny a vy na něm musíte udělat dobrý dojem.


Z pohledu sociálních sítí záleží na tom, v jakém oboru podnikáte. Pokud jste e-shop, zajímejte se o to, co o vás píší zákazníci na Heuréce a dalších srovnávačích cen. Pokud jste hotel, zajímejte se, co o vás píší na Tripadvisoru nebo Booking.com a jiných. Aktivně reagujte, snažte se snížit dopad negativních hodnocení a oceňte klienty, kteří byli spokojeni. Pro restaurace či bary je zase stále důležitý Facebook nebo recenze na Google. Na sociálních sítích:


* buďte aktivní


* zmírňujte dopady negativních ohlasů


* pravidelně vyhodnocujte aktivitu uživatelů


Jakoukoliv aktivitu na sociálních sítích, ať už jsou to promo akce na vaše produkty, nebo jiné kampaně jako různé soutěže, ohlasy uživatelů atd., je potřeba aktivně vyhodnocovat. Jedině tak získáte cennou zpětnou vazbu, která vás přivede na cestu, co je třeba zlepšit.


Trolling v komentářích


Velkým problémem v online prostředí jsou také tzv. „trollové“, kteří se snaží záměrně poškodit značku. Jejich příspěvky jsou irelevantní nebo cíleně provokující a vyvolávají emotivní reakce u ostatních fanoušků na sociálním profilu. Často jsou takové příspěvky založeny na lži. Pokud se rozhodnete reagovat, vezměte to věcně.