Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Sociální sítě

Sociální sítě se už v podstatě staly naší každodenní činností a trávíme na nich spoustu času. Nejinak tomu bylo i v roce 2018, kdy se číslo vyšplhalo dokonce až na 80% z celkového počtu uživatelů internetu v České republice. A prodloužil se i čas, který na internetu trávíme.


Sociální sítě nás absolutně pohltily


Facebook, Instagram, YouTube nebo Twitter. Ten poslední je u nás ještě zatím málo rozšířený, nicméně Facebook a Instragram má už dnes skoro každý. Oproti roku 2017 vzrostlo povědomí o Instragramu, ten se stává stále více populární, a to i oproti Facebooku, který ale stále drží prim.


Sociální sítě nabízí stále více možností a rozšiřují svůj obsah. Už se na nich objevují i reklamy a mohou je tak využívat i různé firmy pro prezentaci svých služeb a výrobků. Bez toho to už ani pomalu nejde.


Čísla z průzkumů mluví jednoznačně


Co stojí za úspěchem Instragramu? Jednoznačně nový formát tzv. Instragram Stories, což oslovuje velké spektrum lidí, a ti to hojně využívají. Oslovuje hlavně mladé lidi, kteří jsou pro sociální sítě klíčovým faktorem úspěšnosti.


Agentura STEM/MARK provedla výzkum zabývající se právě aktivitou uživatelů na internetu, ze kterého jasně vyplynulo, že právě Instagram si oproti roku 2017 u Čechů výrazně polepšil. Z původních 28% se počet přispěvatelů na Instragramu vyšvihl na 44%. Facebook sice 2% oproti roku 2017 ztratil, nicméně stále je na prvním místě a pravidelně na něj přispívá několikrát měsíčně necelých 60% z oslovených respondentů.


Na sociálních sítích trávíme více času


To, že nám sociální sítě nabízí stále nové inovace a rozšiřují svůj obsah, zapříčinilo i to, že na nich trávíme více času. V roce 2017 jsme na internetu strávili zhruba 144 minut. V roce 2018 už to bylo v průměru o 5 minut více.