Český katalog firem & poptávky

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Podzim je tady. Využijte sezónních výkyvů poptávky ve svůj prospěch

Podzim je tady. Využijte sezónních výkyvů poptávky ve svůj prospěch


Tak jako se blíží podzimní měsíce, mění se nálada lidí. Vaši zákazníci se vracejí z dovolených a začínají řešit podzimní témata. Díky pracovnímu startu, školním povinnostem a téměř počínajícího předvánočního marketingového konkurenčního boje je nejlepší čas se začít prezentovat na internetu intenzivněji. Využijte této příležitosti ve svůj prospěch.


Nebojte se styku se zákazníkem a doplňte online formy propagace.


Na podzim se lidé už podvědomě chystají na zimní vánoční svátky. To přináší hned po letních měsících asi největší vlnu utrácení v roce. Proto je potřeba už nyní zvýšit vaše marketingové aktivity na maximum, abyste zákazníka přivedli právě k vám. Klasickými online marketingovými kanály jsou bezpochyby:


· direct mail


· sociální sítě


· PPC, affiliate aj.


V online světě je vše dáno a s uvedenými metodami můžete pracovat po celý rok. S příchodem chladnějších dní se ale stávají zase úspěšné rovněž outdoorové kampaně. Proto máte-li odpovídající produkt vhodný k takovému stylu propagace, nezapomeňte je také zařadit. Abychom uvedli příklad, kde je outdoorová kampaň žádoucí, tak můžeme zmínit třeba v posledních letech velice populární elektrokola. Lidé s podzimem prostě chtějí jít ven, využijte toho.


Boduje osobní přístup


Také v online komunikaci buďte více osobní. Zlepšete znění svých direct mailů a motivujte zákazníka k nákupu. Už se stalo zvykem, že úspěšný direct mail by měl obsahovat osobní oslovení a personalizovanou nabídku zboží na základě předchozích nákupů. Že ještě posíláte reklamní e-maily po staru? Pak to rychle napravte.


Snažte se co nejefektivněji řešit osobní potřeby každého zákazníka v nové sezóně. Pamatujte, že nenabízíte pouze zbytné zboží, vy nabízíte zákazníkovi především řešení problému. S takovým přístupem výrazně zvýšíte své šance, že u zákazníka vaše nabídka zaboduje. Nezapomeňte také přizpůsobit styl komunikace cílové skupině, kterou chcete oslovit. Buďte autentičtí.