Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Máte povinnost podat daňové přiznání elektronicky? Co když tak neučiníte?

Nutnost podání daňového přiznání fyzických osob asi nepatří k nejoblíbenějším kratochvílím nikoho z nás. Na druhou stranu i vhodná daňová optimalizace vám může leccos ušetřit.

... celý článek

Mateřská pro maminky podnikatelky? Přehled možností

Podnikáte a neplatíte si nemocenské pojištění? Potom můžete zapomenout na mateřskou. Řadě OSVČ se nechce platit více, než základní zálohy na sociální a zdravotní pojištění.

... celý článek

Hrozbu přerušení provozu řeší pojištění. Zachrání firmu před likvidací

V době, kdy nastane nepředvídatelná situace a zakázky se vám rozplývají před očima, může zejména výrobní podniky postihnout nutnost provoz zastavit. Pokud je to pauza pouze dočasná, tak není vše ztraceno.

... celý článek

Provozní úvěr vám pomůže překlenout zhoršenou finanční situaci

Máte potíže s provozem? Je málo zakázek nebo odběratelé neplatí včas své závazky? S touto situací se jistě setkala už celá řada podnikatelů před vámi. Podnikání je zkrátka spojeno s nemalými riziky.

... celý článek

Znáte factoring? Proč by vás měl zajímat a jaké jsou jeho výhody

Těchto služeb využívají obvykle větší firmy. Financuje se pohledávkami a může být v některých situacích zajímavou alternativou k úvěru v bance. Ať už chcete předat dále správu pohledávek, efektivněji plánovat cashflow nebo máte problémy s neplatícími zákazníky, tady všude se vám může hodit.

... celý článek