Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Nelze na vašem e-shopu platit online? Přicházíte o zákazníky

Platby kartou jsou v České republice velice populární platební metodou. Řada lidí dnes platí běžně bezkontaktně kartou nebo mobilním telefonem. Dokonce celých 40 % zákazníků ve věku 25 – 34 let, udává platbu kartou jako svou nejoblíbenější platební metodu. V nabídce online platebních možností jsou stále pozadu hlavně malé a středně velké e-shopy. Je k tomu důvod?


Obavy menších prodejců


Důvodem na straně provozovatelů malých e-shopů může být obava z provozu platební brány, zvýšené náklady nebo nedostatečný vhled do problematiky a z toho plynoucí nedůvěra. Dnes ale moderní systémy nabízející možnost zřídit e-shop prakticky instantně, mají platební brány na různé online platební metody integrované. Zkuste si zmapovat okruh vašich zákazníků a zjistit, které online platební metody by preferovali. Není nutné nabízet vše, ale to, co bude vyhovovat většině.


Preference zákazníků


Jakmile budete mít přehled o preferencích svých zákazníků, tak zjistíte, do jaké míry je právě pro vás provoz platební brány aktuální. V dnešní době je ale obecně hlavním důvodem preference u zákazníků:


* pohodlí


* okamžitá platba


Zaplatit online kartou je zkrátka pohodlné. Nemusíte mít u sebe hotovost kvůli dobírky a hledat drobné, abyste měli přesnou částku. U dopravců lze sice dnes také platit kartou, ale nedá se na to za všech okolností spoléhat.


Devizou online platby je také okamžitá úhrada. A s okamžitou úhradou se pojí také zpravidla rychlé odeslání, a tedy i dodání zboží. Pokud zákazník uhradí zboží online v rozumnou hodinu v průběhu dne, tak jej e-shopy odesílají zpravidla ještě týž den. Na zákazníky funguje rychlé doručení jako magnet a peníze u vás nechají o to raději. Naproti tomu běžný bankovní převod znamená zdržení odeslání objednávky minimálně o jeden pracovní den. To zákazník natěšený na zboží často odmítá akceptovat.