Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Londýnský startup Culture Trip dostal masivní injekci od PPF

Culture Trip je internetová služba, která si klade za cíl informovat o kulturních akcích na celém světě. Většina takových služeb vždy byla spíše lokálního charakteru, ale zde se tedy rozhodně posouváme na vyšší úroveň. Služba může mít budoucnost, jelikož podobná globální platforma zde dlouhodobě chyběla. Věří jí také investiční skupina PPF Petra Kellnera, která do ní v druhém kole financování napumpovala závratných 80 milionů dolarů. A v předchozím kole to bylo také již úctyhodných 20 milionů.


Velké peníze, velké plány, velká jména


Kromě platformy pro informace o akcích, nabídne díky nově získaným finančním prostředkům také související booking ubytování. PPF si všimla překotného rozvoje Culture Tripu, která má dle šéfa strategických projektů, Ladislava Chvátala, výrazný potenciál změnit turistický i mediální průmysl.


Ostatně firma měla ještě nedávno 12 zaměstnanců, dnes jich jsou už na dvě stovky. Díky přísunu obrovského množství financí si může také dovolit zaměstnávat opravdové specialisty z oboru. Patří mezi ně nepochybně rovněž marketingový specialista Mike Fox, jenž do startupu přišel čelit novým výzvám rovnou z Facebooku. Odborníkem přes prodejní výkonnost je zde pak další velké jméno, Dick Soule, který dříve šéfoval prodeji v YouTube. Culture Trip má aktuálně:


* návštěvnost 15 milionů uživatelů za měsíc


* síť 300 freelancerů


Externí přispěvovatelé pomáhají rychlému růstu


Zakladatelem společnosti a také současným CEO je Kris Naudts, který rovněž dodává, že rychle rostoucí skupina freelancerů ve firmě poskytuje společnosti konkurenční výhodu na tvrdém mediálním trhu. Právě freelanceři jsou pro firmu cestou k nízké režii v oblasti nákladů. Freelanceři jsou tvůrci obsahu a plní web informacemi o nejlepším jídle, nejlepších památkách a možnostech nakupování v mnoha lokalitách po celém světě.