Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Jak úspěšně spolupracovat s influencerem? Několik základních tipů

Protože je u nás influencer marketing stále nová oblast, máte právě vy příležitost vzít to za ten správný konec. Zjednodušeně řečeno, dělejte to lépe než všichni ostatní a budete slavit úspěch. Když už se dnes firma pustí do spolupráce s influencerem, často se soustředí pouze na počet fanoušků a snaží se, aby ji to téměř nic nestálo. A teď to nemyslíme jen finančně, ale velké úsilí nevěnuje ani ujasnění si, jak a proč chce daný produkt propagovat.


Vyvarujte se kampaně bez jasného cíle


Spolupráce s influencerem se opravdu nerovná natištění plakátu na billboard vedle dálnice. Je třeba zvážit celou řadu okolností, aby vaše kampaň byla úspěšná. V prvé řadě je potřeba, abyste si analyzovali práci daného influencera, podívali se podrobně na jeho tvorbu a ušili tomu na míru propagaci vašeho produktu. Vaše kampaň nesmí být odtržená od práce influencera, ale musí do ní přirozeně zapadnout. Je rozhodně špatně nadiktovat striktní podmínky, díky kterým pak propagace produktu působí jako zjevná reklama. Stejně tak je špatně dostatečně nespecifikovat, co sami očekáváte, a následně se podivovat nad výsledkem.


Hledání vhodného influencera


Influencer je zkrátka konkrétní člověk s konkrétní tvorbou a způsobem vyjadřování a nemůžete jej dosadit pouze do role propagátora vašeho produktu, ale musíte s ním aktivně spolupracovat na formě. Jedině tak bude vaše kampaň úspěšná. Zkušenosti říkají, že mnohem efektivnější je postavit kampaň na konkrétním influencerovi, než hledat někoho, kdo „něco odříká na YouTube“ k vašemu produktu. Pokud se totiž influencer dokáže ztotožnit s vaším produktem, je výsledek mnohem důvěryhodnější. Zajímejte se také o:


* reputaci na online scéně


* kontroverznost osobnosti


Kontroverzní influencer přitom není rozhodně nutně špatná volba. Musíte jej ale skloubit s vaším produktem. Musí si to zkrátka sednout. Dívejte se také na publikum, které zasáhne (demografické údaje). Nesprávný influencer pro váš produkt může způsobit násilné vyznění kampaně a nízký až záporný dopad na váš produkt či značku.