Český katalog firem & obchodních příležitostí

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Influencer není jen buzzword. Proč nám pomůže s propagací

Nejprve si stručně řekněme, co se vlastně skrývá za pojmem influencer. V podstatě se jedná o osobu aktivní na blogu nebo sociálních sítích, která si tvorbou atraktivního obsahu pro určitou skupinu lidí, získala množství fanoušků. Influencer se jí říká proto, jelikož má schopnost tyto fanoušky svým jednáním aktivně ovlivňovat. Stává se pro ně něco jako celebrita. A zde vstupujete vy se svým produktem. Můžete navázat spolupráci s influencerem, který má vliv na vaše potenciální zákazníky, a tím je oslovit a získat pro sebe.


Oslovení nových klientů


České firmy jsou často poměrně konzervativní, a proto je zde influencer marketing stále spíše v plenkách. O to větší příležitost máte ale nyní vy. Nejčastěji jej využívají firmy modernějšího střihu, které jsou sociálním marketingovým kanálům přece jen více otevřené. Patří zde často prodejci módy a kosmetiky. V českém prostředí je také nejvíce influencerů právě tohoto typu. Jsou to obvykle dívky blogující o módě, líčení, životním stylu, jídle apod.


V českém prostředí obvykle firmy oslovují influencery pouze na základě tématu, kterým se zabývá. Je ale vhodné věnovat výběru větší péči. Eliminujete tak na minimum možnost se spálit. Proto si pečlivě projděte historii influencera, jeho fanouškovskou základnu a zda je reálné tyto lidi oslovit a transformovat je na vaše zákazníky. Pokud se na to necítíte, marketingové agentury dnes i na tuto oblast mají své specialisty. Můžete si tak nechat poradit i od profesionálů.


Formy spolupráce


Influencerovi můžete samozřejmě nabídnout spolupráci jednorázovou nebo dlouhodobou. Nejčastěji se spolupráce odvíjí od toho, že za propagaci vašeho produktu získá buď:


* některý z produktů zdarma


* finanční obnos


Vše samozřejmě záleží na tom, jakého influencera oslovujete, nakolik si sám může určovat podmínky (jaká je jeho vyjednávací pozice) a od toho se pak odvíjí způsob spolupráce. Jelikož Influencer marketing je u nás v začátcích, také nároky influencerů dnes nejsou většinou ještě tak vysoké, ale to se časem bude měnit.