Český katalog firem & poptávky

vyhledávejte z 2,1 mil. firem a živnostníků!

Blog - nejnovější články

aktuálně cokoliv kolem podnikání

Podzim je tady. Využijte sezónních výkyvů poptávky ve svůj prospěch

Tak jako se blíží podzimní měsíce, mění se nálada lidí. Vaši zákazníci se vracejí z dovolených a začínají řešit podzimní témata.

... celý článek

Finanční správa nesmí zadržovat nespornou část odpočtu DPH

Dosavadní běžnou praxí bylo, že v případě pochybností nad některou z položek plnění, byl jednoduše zadržen subjektu nadměrný odpočet celý. Tato nesporná část nadměrného odpočtu se tak k firmám dostala až po ukončení řízení příslušného finančního úřadu.

... celý článek

Flexibilní pracovní dobu by ocenila většina Čechů. Jaká však je realita?

V době, kdy se ve snaze udržet si zaměstnance firmy předbíhají v netradičních zaměstnaneckých benefitech, stále vede možnost flexibilní pracovní doby. V České republice tomu s výhradami však dostojí pouze Praha.

... celý článek

Máte povinnost podat daňové přiznání elektronicky? Co když tak neučiníte?

Nutnost podání daňového přiznání fyzických osob asi nepatří k nejoblíbenějším kratochvílím nikoho z nás. Na druhou stranu i vhodná daňová optimalizace vám může leccos ušetřit.

... celý článek

Plátce DPH nebo identifikovaná osoba? Podání pro správce daně

Jako plátci DPH máte řadu povinností, které je třeba dodržovat, jinak hrozí postih ze strany finanční správy. Ta vám v případě nesplnění podmínek nebo nesrovnalostí ve vašich pravidelných přehledech, může uložit poměrně značnou pokutu.

... celý článek

Sociální sítě mohou přímo ovlivnit váš byznys. Pozitivní image je základ

Online prostředí je velice dynamické a specifická je rychlost šíření informací. A to samozřejmě jak pozitivních, tak hlavně těch negativních. Pokud si založíte profil na některé ze sociálních sítí, dejte si záležet na tom, jaký obraz na něm vaše firma má.

... celý článek

RegioJet a FlixBus v cenové válce?

Žluté autobusy známého českého podnikatele Radima Jančury, byly dlouhou dobu dominantním hráčem na našem trhu. Bylo tomu tak až donedávna, kdy na český trh vstoupila firma FlixBus.

... celý článek

Londýnský startup Culture Trip dostal masivní injekci od PPF

Culture Trip je internetová služba, která si klade za cíl informovat o kulturních akcích na celém světě. Většina takových služeb vždy byla spíše lokálního charakteru, ale zde se tedy rozhodně posouváme na vyšší úroveň.

... celý článek

Nespolehliví plátci DPH ubývají. Je však více podnikatelů s dluhem na DPH

V uplynulém roce se snížil počet tzv. nespolehlivých plátců DPH. Dle dostupné statistiky se nejčastěji jedná o společnosti s ručením omezeným, které mají tržby do 10 milionů a sídlí v Praze.

... celý článek

Chyby při realizaci průzkumu trhu. Neopakujte omyly konkurence

Přestože je průzkum trhu nezbytný pro úspěch firmy, mnoho firem s ním nepracuje správně. Pokud už si firma uvědomí jeho důležitost, je to prvním krokem k tomu, aby ji nepotkaly v průběhu podnikání problémy s uplatněním jejích produktů.

... celý článek

Nelze na vašem e-shopu platit online? Přicházíte o zákazníky

Platby kartou jsou v České republice velice populární platební metodou. Řada lidí dnes platí běžně bezkontaktně kartou nebo mobilním telefonem.

... celý článek

Jak úspěšně spolupracovat s influencerem? Několik základních tipů

Protože je u nás influencer marketing stále nová oblast, máte právě vy příležitost vzít to za ten správný konec. Zjednodušeně řečeno, dělejte to lépe než všichni ostatní a budete slavit úspěch.

... celý článek